UPT, gazda turneului final, eliminată

Ieri și azi, Timișoara a găzduit meciurile etapei a 4-a, prima a returului, în seria I. Ieri, pe stadionul CFR, Universitatea de Vest a dispus de Universitatea din Oradea cu 3-1 (foto, sursa: sporttim.ro). Aici puteți vedea cronica partidei, iar aici, o galerie foto de la meci.

UVT - Oradea

Astăzi, pe o căldură sufocantă, Universitatea Politehnica a pierdut matematic orice șansă de a câștiga seria și a se califica pentru turneul final pe care îl va organiza între 19-21 iunie. A pierdut al treilea meci, din trei jucate, și tot cu 1-3, la fel ca în cealaltă partidă disputată acasă, pe stadionul Știința din curtea Facultății de Mecanică. Poate că, pentru poliștii conduși de trio-ul Ovidiu Olariu – Alecu Ciorsac – Antonio Foale, momentul psihologic a fost penalty-ul ratat la Oradea, la 1-1, în repriza secundă, miercurea trecută, meci pierdut în minutele de prelungire. Astăzi, arădenii de la UVVG au fost clar mai buni, câștigând din nou pe Bega, și tot la două goluri diferență, după 2-0 cu UVT săptămâna trecută.