Rectorul UPT: ”Cei mai frumoși ani sunt cei ce vor veni!”

????????????????????????????????????

Acum, la încheierea acestei prime ediții a noului ciclu din Campionatul Național Universitar, doresc să mulțumesc tuturor celor 20 de universități care au dat curs inițiativei Universității Politehnica Timișoara de a reînnoda, la standarde mult mai ample, fotbalul studențesc competițional.

În special, mulțumiri Ministerului Educației și Cercetării Științifice, Federaţiei Sportului Şcolar şi Universitar și Federației Române de Fotbal.

Suntem convinși că Universitatea Constantin Brâncuși din Tg. Jiu, cea mai bună echipă a turneului, va reprezenta cu cinste fotbalul universitar românesc la Europenele din Croația.

A fost un efort, dar a meritat. Am convingerea că ediția viitoare va aduce la start un număr mult mai mare de universități, mai multi parteneri și o mai mare mediatizare și astfel va fi mult mai frumoasă , mai spectaculoasă.

”Cei mai frumoși ani sunt cei ce vor veni!”

Prof. univ. dr. ing. Viorel-Aurel Şerban
Rectorul Universităţii Politehnica Timişoara