Vineri, de la ora 17, pe terenul Obor din Sibiu, a avut loc meciul dintre gazdele de la ULBS și UTBv Brașov, din etapa a 4-a, prima a returului, în seria a III-a. Sibienii au câștigat cu 2-1 (1-1), golurile fiind marcate de Ionuț Petrescu (5) și Mircea Risti (50), respectiv Paul Isac (16). În min. 31, brașoveanul Gabriel Toader a fost eliminat. Se schimbă astfel liderul seriei, care devine acum Sibiul.
![](https://fotbal-universitar.upt.ro/wp-content/uploads/2015/04/logo-ULBS-Sibiu-822x1024.jpg)