UCB Tg. Jiu se pregătește de Euro universitar. Fără Avrămescu?

Campioana națională universitară la fotbal din acest an, UCB Tg. Jiu, se pregătește de participarea la turneul de fotbal din cadrul Jocurilor Universitare Europene (European Universities Games), organizate de European University Sports Association (EUSA). A 11-a ediție a European Universities Football Championship se va desfășura între 21-28 iulie, la Osijek, în Croația. Mai multe detalii, pe site-ul EUSA sau pe site-ul oficial al competiției, aici.

Antrenorul studenților de pe Jiu, asist. univ. dr. Daniel Chivu, era azi tare îngrijorat că nu poate conta, se pare, chiar pe cel mai bun jucător al său, Alexandru Avrămescu, desemnat cel mai tehnic jucător al turneului final de la Timișoara. Acestuia, clubul de care aparține, Metalurgistul Cugir, clasat în sezonul trecut pe locul 2 în seria a V-a a Ligii a III-a, refuză, deocamdată, să-i deas drumul pentru competiția din Croația.