Apare în competiție Iașiul, prin campioana ”en titre” Universitatea Tehnică Gheorghe Asachi

IMG_1240S-a înscris, ieri, în competiție Universitatea Tehnică Gheorghe Asachi din Iași, în seria a VI-a (Moldova-Bucovina), care va trimite o echipă la turneul final de la Timișoara. Așteptăm celelalte echipe!

Universitatea Tehnică Gheorghe Asachi Iași este chiar campioana națională universitară ”en titre”, titlu cucerit anul trecut, după un turneu (fără alte faze) în care au participat trei echipe. Astfel, între 24 iulie-8 august 2014, echipa viitorilor ingineri ieșeni a reprezentat România la disciplina de fotbal masculin din cadrul Jocurilor Universitare Europene – EUGames 2014, desfășurate la Rotterdam, unde a ocupat locul 11 din 18 formații. Vom reveni.