Între frumusețea Patriciei Șamșudean și galeria Iașiului

Finala (13)Meciul a început cu o întârziere de circa 15 minute, având în vedere că tocmai se terminase, pe același teren, meciul de baraj al lui ASU Poli * La clujeni, antrenorul Ormenișan s-a trecut și pe foaia de joc, ca rezervă, el având acest drept, deoarece este înscris într-o formă de continuare a studiilor la UBB și apare și pe lista inițială a lotului echipei pentru acest turneu final. El are 46 de ani * La meci au asistat și doi membri ai conducerii universității gorjene, un prorector și o doamnă decan * Echipa Iașiului a făcut galerie celor din Tg. Jiu, având în vedere că Herghelegiu, coleg de facultate cu jucătorii de la ”Cuza”, este legitima în Oltenia, la CSU Craiova. Prezent în pregătiri cu echipa sa de club, Herghelegiu nu a putut participa la turneul universitar * La una dintre linii a oficiat Patricia Șamșudean, arbitru asistent internațional de fotbal feminin și una dintre cele mai frumoase arbitre de fotbal din lume * Repriza secundă s-a desfășurat în nocturnă * Vremea a fost superbă, de vară răcoroasă.