Actualizare: Suspansul se menține în seria sudică. Piteștiul redevine lider

Ieri, penultima etapă (a 5-a) a celei mai disputate serii, a IV-a, a consemnat meciurile:

UVT Târgoviște – UCB Tg. Jiu 2-1 (1-0), golul victoriei venind cu patru minute înainte de final (marcator căpitanul Augustin Voinea).

Universitatea Pitești – Universitatea Craiova 6-2, după ce Craiova a deschis scorul, la pauză a fost 1-1, oltenii având un eliminat în min. 52 și egalând, în 10 oameni la 2, dar prăbușindu-se apoi: patru goluri primite în 12 minute (66-78)! Adrian Iamandi (”triplă”) și Claudiu Chirciu (”dublă”) au marcat cinci dintre cele șase goluri ale gazdelor.

Argeșenii redevin lideri și se anunță un final de campionat extrem de palpitant: trei dintre cele patru echipe au șanse la calificarea pentru turneul final!