UBB finalistă la Istanbul! Paul Borbilean, 11 medalii la înot!

Sport fest 2015La începutul acestei luni, o delegație a Universității Babeș-Bolyai a participat la competiția sportivă studențească internațională Bogazici University Sports Fest, la Istanbul. Conduși de Septimiu Ormenișan, fost fotbalist de Divizia B, clujenii au jucat finala la fotbal, pierzând cu 1-0, gol primit din penalty în minutele de prelungire ale timpului regulamentar, în fața universității din Oman. Alb-negrii de sub Feleac se calificaseră de pe locul 1 în grupă (au participat, în total, șapte echipe), eliminând apoi, în semifinale, echipa universității din Belgrad cu 2-1!!

Sport fest UBB a participat și la alte discipline, volei, tenis de câmp (în ambele cazuri, atât la masculin, cât și la feminin), iar la înot Paul Borbilean s-a acoperit de glorie, cucerind 6 medalii de aur, 3 de argint și 2 de bronz!

Sport Fest2015Fete frumoase pe malurile Bosforului…