Probă de fair-play de la Craiova, deja eliminată: bravo, Mitică Barbu!

D. Barbu - CraiovaÎn pofida faptului că nu mai are nicio șansă de calificare, nici măcar teoretică, situație consemnată după ce a pierdut, luni, cu 2-0 în orașul lui Brâncuși, Universitatea din Craiova a dat dovada unui fair-play excepțional. Ieri, într-o convorbire telefonică, unul dintre antrenorii echipei participante în Campionatul Național Universitar al României la fotbal, conf. univ. dr. Dumitru Barbu, ne-a declarat că ”un asemenea arbitraj, atât de corect, precum cel de la Tg. Jiu, n-am văzut în viața mea!”. Brigada de arbitri a fost formată din Daniel Popescu (Țicleni), la centru, Mihaela Popescu și Alina Dănăşel, ambele din orașul gazdă.

În altă ordine de idei, dl Barbu și-a exprimat regretul că n-a putut conta pe ”pandurii” Răduț, M. Roman și pe ex-dinamovistul Bărboianu, toți studenți ai universității din Bănie. ”Dacă i-am fi avut!… Dar era normal să nu-i putem avea, la ce nivel joacă ei”.