Visul frumos s-a terminat

UVT – Bahceșehir University Istanbul s-a încheiat 0-1. Golul marcat de turci, din penalty, în min. 23, n-a putut fi recuperat. Deși, după o primă repriză slabă, timișorenii au dominat și au avut câteva ocazii de gol.

Istanbul se califică în semifinale, iar UVT termină grupa doar pe locul 3, la egalitate de puncte cu primele două!!!

UVT: Rusu – Grunță, Stupu, Mureșan, Fl. Olariu – Niță, Contescu (c), M. Olariu, Ciobanu – Ghiunghiuș, Pădurariu. Au mai jucat: Băban, Giuricici, Oancia, Udrea.

Clasamentul final al grupei: 1. Istanbul 7p, 2. Bochum 7p, 3. UVT 7p, 4. Lublin 4p, 5. Evora 3p.

Mâine, de la ora locală 17, timișorenii vor disputa primul meci pentru locurile 9-12, cu gazdele de la Universidad Camilo José Cela.